Czy warto iść na Tak Brzmi Miasto?

Czy warto iść na Tak Brzmi Miasto?

Na to pytanie każdy może odpowiedzieć sobie sam po przeczytaniu artykułu.
Kiedyś czytałem książkę o powstaniu kultury klubowej w Europie i Stanach. Było w niej ciekawe porównanie, że „nocny klub to nowoczesny analog jaskini i jest kojarzony przez ludzi z miejscem bezpiecznym, miejscem gdzie zbierają się razem żeby przetrwać ciemną porę doby w ciepłym miejscu „.

To się nazywa „pamięć pokolenia”.

Pomimo tego, że żyjemy w czasach technologii, człowiek nadal pozostaje stworzeniem towarzyskim. Dlatego każdy ma wewnętrzną potrzebę spędzania czasu z osobami podobnymi do siebie, mającymi podobne zainteresowania lub wspólny cel, jakim może być praca. Doznaje tego każdy w mniejszym lub większym stopniu.

Dawniej głównym narzędziem służącym do przekazania wiedzy między ludźmi był wewnętrzny rodzinny mechanizm. Kiedyś to rodzice przekazywali swoją wiedzę dzieciom. Jednakże, wraz z rozwojem społeczeństwa i technologii, rozwijał się inny system przekazywania wiedzy. Książki, szkoły, uniwersytety, internet – to tylko nieliczne przykłady.
Według mnie, najważniejsza jest relacja między mentorem i uczniem.

I po tym długim wstępie wracamy do Tak brzmi miasto, ponieważ w ramach tej konferencji działa wcześniej wspomniany mechanizm o zdobywaniu wspólnych doświadczeń i przekazywaniu wiedzy między ludźmi. A miejsce, w którym odbędzie się wydarzenie jest ciepłe i przyjazne.
Dzięki temu w miłej i luźnej atmosferze możemy poszerzyć swoją wiedzę. Należy pamiętać o tym, że człowiek się uczy całe życie.

Harmonogram wydarzenia jest na tyle różnorodny a nauczyciele wszechstronni, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto zauważyć, że jeżeli dana lekcja nie spełnia naszych oczekiwań, możemy pójść na inny wykład lub warsztat, który odbywa się w tym samym czasie w innych salach.
Co więcej, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, możemy zadawać pytania w trakcie wykładu bądź udać się do prowadzącego zaraz po wykładzie.

Tak Brzmi Miasto to miejsce, gdzie możemy budować relacje z drugim człowiekiem, nawiązywać nowe znajomości czy spotkać starych znajomych.
Jest to miejsce, w którym nie czujemy się samotnymi w dążeniu do osiągnięcia swoich celów w branży muzycznej i nie tylko. Sporo praktycznej informacji z wykładów można przełożyć na różne kierunki swojego życia i wykorzystać je w różnoraki sposób.

Czy warto iść na Tak Brzmi Miasto? Moim zdaniem warto. Przynajmniej trzeba spróbować! Jest możliwość przyjścia na jeden z dwóch dni, żeby zrozumieć czy to twoje klimaty.
Jedyne czego żałuję to to, że nie mogłem być na wszystkich wykładach jednocześnie.

P. S. Perełką tego wszystkiego jest koncertowa część, na której prezentuje się wystarczająca ilość artystów, żeby zaspokoić każdy gust muzyczny.

Tekst i zdjęcia przygotował Denis Amirov,  korekta Ilona Burda.

 

Post Author: Denis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *