Kwarantannowe polecenia: Książki

Hej!

 

Piękna pogoda na zewnątrz sprzyja wychodzeniu i wygrzewaniu się na słońcu. Za nami już polecenia filmowe, serialowe i muzyczne. Tym razem na chwilę relaksu, oczywiście z zachowaniem zasad ostrożności, polecamy… Książki 😀

 

Nora Roberts – DOTYK ŚMIERCI

„Dotyk śmierci” jest pierwszą książką z cyklu „In Death” pisanego przez Norę Roberts, która używa w tej serii pseudonimu J.D. Robb. To gatunek, który można nazwać czymś pośrednim pomiędzy literaturą kryminalną a literaturą grozy. Nora Roberts jest świetną pisarką. Bardzo lubię jej styl pisania. W każdej książce z tej serii (a jest ich 47) jest zagadka, świetnie skonstruowana intryga, nastrój grozy oraz znakomicie poprowadzona narracja. W „Dotyku śmierci” poznajemy głównych bohaterów całej serii, czyli porucznik Eve Dallas i Roarke’a. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości w latach 50-tych XXI wieku. Główna bohaterka (Eve) to kompetentna i bardzo inteligentna policjantka o dość tajemniczej przeszłości.

Kornelia Rej

 

Kevin Hearne – NA PSA UROK

Obejrzeliście już wszystkie filmy? Narobiliście wszystkie seriale? Nudzi wam się już pieczenie chleba? Mam dla was propozycje poczytajcie książki i to  nie byle jakie książki. W zasadzie jest to seria książek pt. “Kroniki żelaznego druida” autorstwa Kevina Hearne. Seria należy do gatunku urban fantasy. Głównym bohaterem jest tytułowy żelazny druid o imieniu Atticus O’Sillivan który ma 20 wieków. Świat przedstawiony jest bardzo barwnie a wypełniają go bóstwa z różnych wierzeń między innymi panteony celtycki nordycki czy grecki. Dlatego zachęcam was do zagłębienia się w ten magiczny świat. A i jeżeli kogoś miało by to zachęcić to tak są tam gadające psy.

Wojtek Dudek

 

Ransom Riggs – OSOBLIWY DOM PANI PEREGRINE

Polecam serdecznie książkę autorstwa Ransoma Riggsa pt. „Osobliwy dom pani Peregrine”. Niektórym książka może jawić się jako pozycja dla młodszego grona odbiorców, ale czy „Harry Potter…” też nią nie był? Osobliwa powieść zawiera w sobie wszystko, co potrzeba do całkowitego wniknięcia w magiczny, unikatowy świat wykreowany przez Riggsa. Główny bohater, Jacob po śmierci swojego dziadka odkrywa na nowo jego opowieści o tajemniczej wyspie, sierocińcu i osobliwych dzieciach, co na zawsze zmienia jego świat. Z całego serca zachęcam do zapoznania się z tą książką oraz z jej kontynuacjami, które wciągają i nie pozwalają o sobie zapomnieć na długi czas.

Sylwia Kęska

 

Stuart Tulton – SIEDEM ŚMIERCI EVELYN HARDCASTLE

Bestseller jest kryminałem, thrillerem. „Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” to świetny kryminał XXI wieku. Porównana jest do książek Agathy Christie. Tytułowa bohaterka, będzie umierać każdego dnia, aż do momentu, gdy ktoś odkryje jej zabójcę i przerwie cykl powtarzającego się tego feralnego dnia. Książka zaskakuje od pierwszych stron, a zakończenie powala z nóg. Przeczytałam tę książkę parę razy i za każdym razem odkrywam ją na nowo. Dlaczego siedem śmierci? Ponieważ główny bohater, który na początku sam nie wie kim jest, będzie siedem razy wcielał się w różne ciała obcych ludzi… powiązanych ze sobą.

Kornelia Rej

 

Martin Pollack – SKAŻONE KRAJOBRAZY

Widząc taki tytuł, zapewne większość z nas ma przed oczami skażenie biologiczne, katastrofy na wzór tej w Czarnobylu czy walające się sterty śmieci w miejscach do tego nie przeznaczonych. Jednakże autor w swoim eseju (książka liczy niewiele ponad 100 stron) traktuje o zupełnie innym rodzaju skażenia. A jakim? Niech to pozostanie niespodzianką dla tych, którzy sięgną po tę lekturę

Jakub Kotarba

 

Wojciech Cejrowski – PIECHOTĄ DO ŹRÓDEŁ ORINOKO

Polecenie książki, no dobra.

Nie czytam za dużo, jakoś tak to wychodzi. Ale jak już zacznę czytać to nie mogę przestać. Nie wiem czy trafiam na dobre lektury czy po prostu jestem wybiórczym leniem… Tak czy siak nikogo tego typu wstęp nie obchodzi, a książką jaką chce Wam polecić jest książka autorstwa ukochanego lub znienawidzonego przez wszystkich Wojtka Cejrowskiego. „Piechotą do źródeł Orinoko” to najnowsza pozycja Pana Wojtka. Tak jak poprzednie książki Cejrowskiego pisana jest językiem miłym i swobodnym, a także od serca, szczerze i ku naszej uciesze. :D. Jeżeli lubicie Cejrowskiego – pozycja obowiązkowa! Jeżeli nie lubicie Cejrowskiego – I tak kupić i przeczytać bo można się tyle ciekawych rzeczy dowiedzieć, że grzechem jest nie przeczytać tej książki! Niesamowite kompendium wiedzy o wszystkich rzeczach związanych z podróżą w tamtejsze rejony, wspaniałe zdjęcia (tak, są też przystojne ujęcia młodego Wojciecha Cejrowskiego jeżeli kogoś to interesuje xD) i mapy oraz przezabawne opowieści podróżnicze – niekiedy naprawdę nie do uwierzenia – jakie Pan Wojtek Cejrowski przeżył. Wykonanie książki jest rewelacyjne, super lekka jak na taką jakość papieru i twardą oprawę (ja miałem farcika bo dorwałem na przecenie z autografem, taki mój mały flex). Nówka do dostania poniżej 25zł co jest ceną wręcz nieprawidłową za tyle frajdy. Można kupić w sklepie kolonialnym Cejrowskiego, może jeszcze mają z autografem jak wam zależy ;).

Polecam i pozdrawiam red. Krzysztof Polak

 

Marcin Kydryński – MUZYKA MOICH ULIC. LIZBONA

Dziennikarz w swojej książce opisuje jedną ze swoich licznych wizyt w stolicy Portugalii, prowadząc nas przez słoneczne ulice, zaglądając do klimatycznych klubów muzycznych i restauracyjek, zerkając po drodze na ludzi, którzy tworzą atmosferę tego miejsca. Urokliwa opowieść, napisana pięknym językiem doświadczonego podróżnika, fotografa, muzyka i dziennikarza radiowego.

Jakub Kotarba

 

Victoria Schwab – cykl ŚWIAT VERITY

Bestsellery Victorii Schwab wciągają. Współczesne science fiction/fantasy opowiada historię potworów, świata pełnego tajemnic i niepokojącego wiru postapokaliptycznej walki o przetrwanie. W mrocznym urban fantasy dwoje młodych ludzi musi wybrać, czy chcą zostać dobrymi czy złymi bohaterami. Jak najbardziej polecam te książki. Są bardzo mądre, refleksyjne i wzruszające. Bohaterowie szczerze wypowiadają się o życiu, który tak naprawdę nie różni się od naszego. W codziennym życiu też są „potwory”, które niszczą oraz „strażnicy”, którzy bronią równowagi. Mrok istnieje wszędzie… lepiej się przed nim bronić, czy się w nim zatopić?

Kornelia Rej

 

Filip Springer – KSIĘGA ZACHWYTÓW

Zachwytów nad czym? Jeśli ktoś zna twórczość Filipa Springera, ten z pewnością od razu będzie wiedział czym on się tak zachwyca i dlaczego. Niewtajemniczonym podpowiem, że książka ta jest swego rodzaju przewodnikiem po polskiej architekturze. Dzięki autorowi, możemy odkryć budynki i miejsca wpisane w naszą przestrzeń i niekiedy tak spowszedniałe, że nawet nie zwracamy na nie uwagi. A czasami naprawdę warto podnieść głowę, rozejrzeć się dookoła i zachwycić się tymi perełkami architektonicznymi, które znalazły się w tym wydawnictwie.

Jakub Kotarba

 

Jeśli któraś z propozycji Was zainteresowała, zostawcie komentarz lub udostępnijcie ten post dalej. Przypominamy o poleceniach filmowych, serialowych i muzycznych oraz zachęcamy do słuchania naszych audycji!

 

Do przyszłego tygodnia!

Redakcja Radia Spektrum

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *