Kwarantannowe polecenia: podcasty

Cześć wszystkim!

 

Dzisiaj w naszych kwarantannowych poleceniach rekomendujemy Wam podcasty – idealnie na czas spędzony w komunikacji miejskiej, w domu lub gdziekolwiek macie dostęp do internetu. Tak więc telefony w dłoń i włączajcie!

 

RCK BRS

Rzadko słucham podcastów. Nie jest to moja ulubiona forma rekreacji czy rozrywki. Tak jakoś wolę jednoosobowe audycje, lub po prostu posłuchać muzyki. Ale jest jeden podcast, który z sympatii do prowadzącego czasem posłucham. „RCK BRS” albo po prostu „Rock i Borys” to podcast prowadzony przez dwóch (jak nazwa wskazuje) twórców. RockAlone czyli Remigiusz Maciaszek to „ojciec polskiego youtuba” jeżeli można tak powiedzieć. Od lat przedstawia światu swoje spojrzenie na gry wideo i współczesną kulturę. Od satyry i luźnych vlogów do poważniejszych tematów o życiu. Jego partnerem w podcaście jest Borys Nieśpielak, wiem o nim tylko, że to reżyser, fotograf i ogólnie kinowy znawca (jak przystało na reżysera). Często żartuję, że Borys to „Chodzący kryzys wieku średniego” przez jego często zmieniający się styl podczas nagrań (bo na yt podcast jest kamerowany). Jeżeli interesują was tematy gier komputerowych, premier kinowych i aktualnych informacji tyczących się świata to zachęcam do słuchania chłopaków. (>20 lat starsi ode mnie a ja nazwałem ich chłopakami, no nie mogę xD).

Polecam i pozdrawiam red. Krzysztof

 

MĘSKIE SPOTKANIA

Jest to podcast prowadzony przez Dominika Juszczyka, którego pierwszy odcinek został wyemitowany stosunkowo niedawno, bo w styczniu 2019 roku. Są to rozmowy pięciu mężczyzn w różnym wieku, o różnych zawodach i z różnym bagażem doświadczeń, (Leszka Sławińskiego, Darka Palucha, Marcina Aksa Grochowiny, Kamila Dudzińskiego oraz prowadzącego Dominika Juszczyka), na różne ważne tematy. Sam prowadzący pisze, że długo szukał miejsca, w którym mógłby posłuchać mężczyzn dyskutujących na życiowe tematy, którzy szanują się mimo różnic oraz potrafią argumentować swoje stanowisko jednocześnie nie atakując od razu zdania innych. Nie znalazł takiego miejsca, więc postanowił sam je stworzyć i, moim osobistym zdaniem, udało mu się. Mimo tego, że przez pierwszych parę odcinków słychać iż tworzenie podcastu jest dla Dominika Juszczyka nowym doświadczeniem, nie przeszkadza to zbytnio w odbiorze, jako że poruszane tematy są interesujące oraz atmosfera jest przyjazna, a z każdym kolejnym odcinkiem jakość zdecydowanie wzrasta. Polecam ten podcast szczególnie osobom, które są ciekawe jak na dane zagadnienie można patrzeć z wielu różnych perspektyw.
Podcast dostępny jest na stronie https://meskiespotkania.pl/category/podcast/ lub na platformie Spotify.

Zosia Łuczyn

 

BIOCAST

Czy chcecie posłuchać podcastu, który pozwoli Wam połączyć przyjemne z pożytecznym? Czy gnębią Was pytania związane z nauką, na które jeszcze nikt Wam nie udzielił odpowiedzi?
BioCAST to podcasty BioCentrum Edukacji Naukowej, czyli rozmowy o biologii i szerzej nauce przygotowane przez zespół BioCEN.  W kolejnych odcinkach poruszane są zagadnienia związane z nauką, o których chcieliście się dowiedzieć, ale jeszcze nie mieliście okazji. Nie brakuje fascynujących tematów dotyczących współczesnej biologii, biofizyki i medycyny, w tym także związanych z obecną pandemią COVID-19. Każdy temat to osobna historia, której poznanie poszerza wiedzę, a przy tym opowiedziana jest – według dotychczasowych słuchaczy – w sposób przyjemny i przystępny.

Jasiek Malinowski

 

KRYMINATORIUM

Kryminatorium to podcast kryminalny Marcina Myszki. YouTuber znany z kanału Niediegetyczne w swoim podcaście przedstawia sylwetki seryjnych morderców, odkrywa tajemnice zbrodni i zaginięć oraz omawia sprawy kryminalne z Archiwum X. Fascynujące sprawy, o których opowiada Marcin przybierają mroczny klimat. Podcast można usłyszeć w każdy poniedziałek na Spotify lub na kanale na YouTube.

Weronika Nauka

 

PIĄTE: NIE ZABIJAJ

Justyna Mazur w swoim podcaście opowiada o prawdziwych zbrodniach popełnionych w naszym kraju. Choć historie mrożą krew w żyłach, są przedstawiane bardzo rzetelnie i nie ma w nich pogoni za sensacją. Każda opowieść budowana jest tak, że nie da się od niej oderwać. To jeden z podcastów, których nowych odcinków wyczekuję z niecierpliwością – mam nadzieję, że od teraz będziecie wyczekiwać ich ze mną!

Agnieszka Kowalska

 

To już wszystkie podcasty na dziś! Zajrzyjcie również do naszych poprzednich rekomendacji: książkowych, muzycznych, serialowych i filmowych.

 

A już niedługo kolejne polecenia!

 

Słyszymy się!

Redakcja Radia Spektrum

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *