Top 10 albumów – Krzysztof Polak

 

Cześć wszystkim!

 

Jako że już jutro, czyli w sobotę 13.06 o godzinie 16.30, w audycji „Poznaj nas”, na naszej antenie będzie można usłyszeć wywiad z Krzysztofem Polakiem, zapraszamy Was dzisiaj na prezentację jego Top 10 albumów!

 

Moje top 10 albumów. Mam jak każdy meloman wiele więcej ale wybrałem te dziesięć jako moje ulubione. Nie chciałem powtarzać wykonawców. Różnią się diametralnie stylem i gatunkami, bo nie ograniczam się zbytnio. Nie przedłużając, oto one z króciutkimi opisami:

 

1. Dire Straits – On Every Street

Klasyczny brytyjski rock, można by nawet powiedzieć, że roots rock, a już że zdecydowanie blues rock. Nie jest to sztandarowy album Straitsów, ale darzę go szczególną sympatią.

 

2. Yello – Touch Yello

Niesamowicie wysoko założona poprzeczka wspaniałej, artystycznej muzyki elektronicznej duetu Yello. Kompozycje o wręcz hipnotyzującym i uwodzicielskim brzmieniu.

 

3. Russkaja – Kosmpoliturbo

Bardzo specyficzny zespół, z reprezentatywnie dlań brzmiącym albumem. Jak sami się okreśalą „Russian Turbo Polka Metal” to ich gatunek muzyczny. Ja bym to nazwał germańsko-słowiańskim punkiem xD

 

4. Queens of the Stone Age – Villains

Najnowszy i wg. mnie zdecydowanie najlepszy album Królowych Ery Kamienia. Wystąpili i promowali swój album w ostatnim odcinku pierwszego sezonu serialu animowanego „Chłopaki Z Baraków”

 

5. Bruce Springsteen – Magic

Wszyscy wiedzą, że Brusa kocham, więc musiał się pojawić jakiś jego album. Wybrałem Magic bo jest przyjemny i idealny na lato. No i sztandarowa piosenka „Radio Nowhere” na topie!

 

6. Rammstein – XXI – Klavier

Całkowicie instrumentalny i klawiszowy album Rammsteina. Zaskoczenie! Popularne utwory, z okazji jubileuszu przearanżowane na pianino. Spokojne, piękne i idealne do wypoczynku.

 

7. Depeche Mode – Construction Time Again

Uwielbiam Depechów! Mój wybór padł na ten album. Niesamowicie przyjemnie i industrialnie brzmi. Nagrywali na przykład tarkę albo tłuczenie szyb lub walenie młotkiem w blachę falistą. No super!

 

8. Billy Idol – Vital Idol: Revitalized

Jest to album pełen remiksów piosenek Billyego Idola wykonanych przez znanych DJ’ów takich jak np. Moby. Świetna sprawa, że taki stary rockman jak Billy zgodził się na taką inicjatywę! Efekty wspaniałe, a niekiedy „housikowe”.

 

9. Franek Kimono – Franek Kimono

Musiało się w końcu pojawić coś polskiego, a więc oto i Franuś! No a jak inaczej? Pierwszy polski raper, innowator disco i wspaniała osobowość jaką Piotr Fronczewski jest zasługuje na obecność na każdej liście topów!

 

10. Phil Collins – Hello, I must Be Going!

Phila Collinsa podziwiam jako człowieka i artystę do tego stopnia, że nawet autobiografię przeczytałem. A ten album niedosłownie ratował mi życie. Pełne natchnienia utwory pomagają w akceptacji rzeczywistości… No i ta perkusja! Oh… idźcie włączyć ten album!

 

Dzięki, że mogłem się tymi albumami podzielić. Mam nadzieję, że któryś z nich sprawdzicie. Miłego dnia życzy red. Krzysztof Polak.

 

Wywiad z Krzysztofem Polakiem będziecie mogli usłyszeć na naszej antenie w sobotę 13.06.2020 o godzinie 16.30. Prowadzi również swoją autorską audycję „Are you ready?” w każdy poniedziałek o 18.00 oraz współprowadzi „Poyerbaną Audycję” w każdą środę o 19.00.

 

A w kolejnym tygodniu przedstawimy Wam kolejne Top 10 wybrane przez członka naszej ekipy. Stay tuned! 😉

 

Słyszymy się!

Redakcja Radia Spektrum

Post Author: Agnieszka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *