Poznaj nas – wywiad z Denisem Amirovem (prow. Sophia Churikova)

– Jak masz na imię i skąd jesteś?
– Jestem Denis, urodziłem się w Kijowie ciepłym lipcowym wieczorkiem.

– Dlaczego się przeprowadziłeś do Krakowa, a nie do jakiegoś innego miasta?
– Do Krakowa przeprowadziłem się wraz z żoną, zachęcił nas do tego nasz znajomy, który zamieszkał tutaj rok przed nami. To właśnie przez niego dowiedzieliśmy o Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Podjęliśmy decyzje i przyjechaliśmy na jeden rok do innego kraju, by spróbować czegoś nowego w życiu i oddać się muzyce. To było we wrześniu 2014 roku, jak widać zostaliśmy nie tylko na  jeden rok.

Gdzie i co studiujesz/studiowałeś?
– Jak już wspominałem studiowałem w Krakowskiej Szkole Jazzu kierunek związany z instrumentami perkusyjnymi pod pilnym okiem wspaniałego nauczyciela Sławomira Berny – jednego z najlepszych muzyków w Polsce i po prostu dobrego człowieka.
W Kijowie studiowałem na kierunku inżynierniskim, ale zawsze marzyłem, by pracować z dźwiękiem i muzyką. W tamtym czasie nie było dużo wyboru, natomiast teraz uczę się we własnym zakresie. Dzięki kursom online i Youtube uczę się od najlepszych w tym zawodzie. Przez ostatnie 6 lat pojawiło się mnóstwo kanałów od zawodowców, głównie obserwuje amerykańskie i brytyjskie kanały, które dostaczają mi ogromną dawkę wiedzy. Uczę się o  muzyce jak  i o  pracy z dźwiękiem. Gdy w Kijowie wybierałam kierunek to nikt nawet nie marzył o takich możliwościach, które teraz można dostać przez internet, przy tym często za darmo.

– Jak się dowiedziałeś o radiu Spektrum i kiedy zostałeś częścią ekipy?
– O radiu dowiedziałem się przez byłą redaktor naczelną – Klaudię Śmistek, którą oczywiście  pozdrawiam serdecznie! To ona przeprowadziła sesje zdjęciową dla naszego zespołu  i studiowała w tej samej szkole co ja. Potem zobaczyłem ogłoszenie w internecie i pomyślałem – czemu nie?’  Oczywiście przed tym miałem wątpliwości, ale w końcu podjąłem decyzję. To było jakieś 4 lata temu.

– Czym się zajmujesz w radiu?
– Zajmuję się realizacją dźwięku, podcastów, obsługa techniczną sprzętu, jak i  strony internetowej. Założyłem stronę radia przy pomocy WordPressa i języka CSS, również stworzyłem konto na Mixcloudzie i Castboxie dla nagranych audycji. Staram się poszerzać swoje umiejętności, tym samym rozwijając Radio

– Czy masz swoją audycję, a jeśli nie to chciałbyś ją kiedyś mieć?
– W tym momencie nie mam,  ale jakiś czas temu nagrywałem miksy jako Dj dla bloku muzycznego naszego radia – OSCylator world. Chciałbym mieć swoją audycję, nawet mam na nią dużo pomysłów, ale na razie brakuje mi czasu.

– A czym się zajmujesz poza radiem?
– Realizacją dźwięku, praca w klubie studenckim „Bakalarz”,  realizacją nagrań czyli mix engineering, remiksy utworów zespołów to moje główne zajęcia. Tworzę  własną muzykę elektroniczną, gram jako dj, czasem też gram w zespole coverowym, w którym też próbujemy tworzyć swój materiał.

– Na jakim instrumencie muzycznym grasz i jaki instrument jest twój ulubiony?
– Gram na cajonie, bongach, congach, przeszkadzajkach i darbuce. Mój ulubiony instrument to ten, który fajnie brzmi! Lubię smyczkowe oraz dęte instrumenty muzyczne.

– Jak często słuchasz muzyki w ciągu dnia i jakiego rodzaju muzyki słuchasz najczęściej?
– Cały czas słucham muzyki,  to część mojej pracy. Jako słuchaczy czas odkrywam nowe rodzaje muzyki. Moje ulubione gatunki: world music, electroniczna, rock, pop, jazz. Mój ulubiony artysta to z pewnością George Harrison

–  Jak widzisz swoje życie za 5 lat?
– Tak samo, lecz z pewnością z większą dawką  muzyki i dźwięków na jeszcze wyższym poziomie i do przodu!  😉

 

Post Author: Denis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *