Akademickie Biuro Karier – cykl #profesjonalni

Sztuka bycia nauczycielem

Już od początku swojego powstania nasza Uczelnia szkoli nauczycieli. Na początku jako Państwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna, później – Akademia Pedagogiczna, by ostatecznie jako Uniwersytet Pedagogiczny kształcić nowe pokolenia nauczycieli.

Wśród takich przedmiotów jak matematyka, fizyka czy język polski są też powszechnie uważane za mniej istotne, np. w-f, muzyka i plastyka. Oczywiście każdy z przedmiotów posiada ogromne walory, a to, jak zostaną zapamiętane, zależy w dużej mierze od samego nauczyciela.

Postanowiliśmy porozmawiać z profesjonalistką w tej dziedzinie – Prof. Kingą Łapot-Dzierwą. Pani Profesor zajmuje się pedagogiką szkolną i wczesnoszkolną w ujęciu aspektu artystycznego. W jej badaniach uwzględnia między innymi: wartości edukacyjne dzieł, dziecko w świecie sztuki, plastykę we wczesnej edukacji.

Na podstawie koncepcji Herberta Reada wraz z Prof. Robertem Małoszowskim opracowała program edukacji przez sztukę i uczy tej metody studentów kierunków pedagogicznych UP.

Na co powinien zwracać uwagę każdy nauczyciel? Czy na sztukę nigdy nie jest za późno? Co może wpłynąć na osiągnięcie sukcesu? Jak zachęcić dzieci do nauki? Oraz jaki system oceniania jest sprawiedliwy?

Jeśli zainteresowało Cię któreś z poniższych pytań, zachęcamy do przeczytania wywiadu na stronie ABK.

Zapraszamy również do lektury wcześniejszego artykułu powstałego w ramach cyklu #profesjonalni – z Dagmarą Łuczką.

Akademickie Biuro Karier UP

Post Author: korneliarej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *